A OneCoin nevű kriptopénzes csalás vezetőjét, Konstantin Ignatovot a Los Angeles-i nemzetközi reptéren kapták el, testvérét még keresik. Magyarországon több ezer ember dőlt be a klasszikus piramisjátéknak, melyből összesen több mint 2 milliárd eurót vettek ki a csalók.
Az alperesek egy több milliárd dolláros, állítólagos kriptodevizás vállalatot építettek hazugságokra és megtévesztésre. Hatalmas hozamokat és minimális kockázatot ígértek, de az üzlet egy piramisjáték volt – olvasható az Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériuma sajtóközleményben, melyet a Portfolio szúrt ki.
A OneCoin vezetőjét, Konstantin Ignatovot március 6-án a Los Angeles-i nemzetközi reptéren tartóztatták le, másnap pedig kiderült, hogy már korábban vádat emeltek a szervezet alapítója, Ruja Ignatova ellen, akit még köröznek.
A OneCoin egy klasszikus piramisjáték volt, "régi csalás egy virtuális csavarral". A OneCoinnak valójában nem volt értéke, és nem kriptodeviza, nincs mögötte blockchain, a virtuális pénz értékét az üzemeltetők ötletszerűen határozták meg. A csalásnak világszerte 3 millió ember dőlt be, Magyarországon is több ezererre becsülik a károsultak számát.
2014 negyedik negyedéve és 2016 harmadik negyedéve közt 3,353 milliárd eurónyi bevételre tett szert a séma, az üzemeltetők nyeresége pedig 2,232 milliárd euró volt.
A törvényszék megvizsgálta a testvérpár levelezését, melyben Ignatova azt írta: "vigyük a pénzt és fussunk, majd vádoljunk valaki mást az egészért." A testvérpárra 20 év börtön várhat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.