2019. március. 04. 11:46 MTI Utolsó frissítés: 2019. március. 04. 12:28 Gazdaság

Fordult a kocka: a britek szerint jó dolog a bevándorlás

2011-ben a britek 64 százaléka még negatívan állt a bevándorláshoz, ma, ráadásul az ellentmondásos Brexit-kampány után viszont már 48 százalék van jó véleménnyel a témáról, és csak 26 százalék tartja azt károsnak.

A legfrissebb nemzetközi felmérés szerint a britek relatív többsége most már úgy gondolja, hogy a bevándorlás kedvező hatásokat gyakorol hazájára. A BBC brit közszolgálati médiatársaság megbízásából készült, hétfőn bemutatott vizsgálat kimutatta, hogy Európán belül az olasz, a magyar és a francia közvélemény ítéli meg a legkedvezőtlenebbül a bevándorlást. Az Ipsos MORI közvélemény-kutató csoport által 27 országban elvégzett vizsgálat szerint a britek 48 százalékának van pozitív véleménye bevándorlásról, és csak 26 százaléka tartja károsnak hazájára a bevándorlást. Eszerint az elmúlt nem egészen egy évtizedben jelentős fordulat ment végbe a brit közvéleményben, mivel a 2011-ben elvégzett hasonló felmérésben a britek 64 százaléka viszonyult negatívan a bevándorláshoz, és csak 19 százaléknak volt kedvező véleménye. Olaszországban jelenleg 55 százalék, Magyarországon 54 százalék, Franciaországban 53 százalék gondolja úgy, hogy hazájára kedvezőtlen hatást gyakorol a bevándorlás.

zöldhasú
Hirdetés
Itthon hvg.hu 2025. január. 09. 14:00

Szabó Andrea szociológus a Fülkében: Magyar Péter nem érte el a Fidesz magszavazóit, stabil a tábor

Videóra vált podcatsunk, a Fülke. A hangban követne bennünket, az a megszokott streamingfelületeken továbbra is megtalál minket, de most már a YouTube-on videóban is kint lesznek adásaink. Az új évad első részében Szabó Andrea szociológust kérdezte a Rogánt ért amerikai szankciókról, a Fidesz fiatalokat célzó stratégiájáról és többek között Magyar Péter dilemmáiról Kacskovics Mihály Béla.