Fordult a kocka: a britek szerint jó dolog a bevándorlás
2011-ben a britek 64 százaléka még negatívan állt a bevándorláshoz, ma, ráadásul az ellentmondásos Brexit-kampány után viszont már 48 százalék van jó véleménnyel a témáról, és csak 26 százalék tartja azt károsnak.
A legfrissebb nemzetközi felmérés szerint a britek relatív többsége most már úgy gondolja, hogy a bevándorlás kedvező hatásokat gyakorol hazájára. A BBC brit közszolgálati médiatársaság megbízásából készült, hétfőn bemutatott vizsgálat kimutatta, hogy Európán belül az olasz, a magyar és a francia közvélemény ítéli meg a legkedvezőtlenebbül a bevándorlást. Az Ipsos MORI közvélemény-kutató csoport által 27 országban elvégzett vizsgálat szerint a britek 48 százalékának van pozitív véleménye bevándorlásról, és csak 26 százaléka tartja károsnak hazájára a bevándorlást. Eszerint az elmúlt nem egészen egy évtizedben jelentős fordulat ment végbe a brit közvéleményben, mivel a 2011-ben elvégzett hasonló felmérésben a britek 64 százaléka viszonyult negatívan a bevándorláshoz, és csak 19 százaléknak volt kedvező véleménye. Olaszországban jelenleg 55 százalék, Magyarországon 54 százalék, Franciaországban 53 százalék gondolja úgy, hogy hazájára kedvezőtlen hatást gyakorol a bevándorlás.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.