A bangladesi kormány már nem tud több menekültet befogadni, de az Egyesült Államok még több segélyt ad.
További 45,5 millió dollárt nyújt humanitárius segélyekre az Egyesült Államok a Bangladesbe menekült több mint 700 ezer mianmari muszlim rohingyának - jelentette be az amerikai nagykövetség a bangladesi fővárosban, Dakkában.
Az Egyesült Államok a mianmari rohingya menekültek legnagyobb támogatója. 2017 augusztusa óta 450 millió dollárt költött a Bangladesbe menekült rohingyák és az őket befogadó közösségek támogatására - közölte a dakkai amerikai nagykövetség.
A bangladesi kormány csütörtökön jelentette be, hogy nem fogad be több menekültet. Egyúttal azt követelte a nemzetközi közösségtől, gyakoroljon nagyobb nyomást Mianmarra annak érdekében, hogy megteremtsék a megfelelő körülményeket a rohingyák hazatéréséhez.
A mianmari hadsereg 2017 augusztusában nagyszabású műveletet indított a muszlim kisebbséggel szemben a délkelet-ázsiai ország dél-nyugati Arakán államában, miután rohingya fegyveres felkelők mianmari katonai állásokat támadtak meg. Az utóbbi 18 hónapban mintegy 738 ezer rohingya menekült Bangladesbe a mianmari fegyveres erők elől.
Az ENSZ, az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és számos más állam etnikai tisztogatásnak minősítette a rohingyák elleni katonai fellépést. Mianmar tagadta a vádakat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.