A Wizzair szerint jogszerűen kérnek pénzt a fedélzeti poggyászokért, de az olasz hatóság szerint minden utasnak joga van hozzá, hogy egy normál méretű kézipoggyászt magával vigyen a gépre.
Megtámadja a bíróságon a Wizz Air az olasz Antitrustitalia versenyjogi hatóság határozatát, amelyben egymillió euróra bírságolta a légitársaságot.
A bírságot azért szabták ki a cégre, mert tavaly ősztől csak extra díj fizetése fejében engedi, hogy az utasok a normál méretű kézipoggyászukat magukkal vigyék a repülőgép fedélzetére, ingyenesen csak a kisméretű kézipoggyász felvitelére van lehetőség.
Márpedig az olasz hatóságok szerint a normál kézipoggyász az utazás alapvető kelléke, minden utasnak joga, hogy ilyet az utaskabinban elhelyezhessen, és ha ennek az ára nincs beépítve az alapjegyárba, akkor azzal megtévesztik az utasokat.
Mint írták, a diszkont légitársaság nem ért egyet a döntéssel és bírósági felülvizsgálatot kér. Megjegyezték, korábban hasonló eljárásban az olasz bíróság felfüggesztette a hatóság ideiglenes intézkedését, amely megtiltotta a poggyászszabályzat alkalmazását.
A Wizz Air álláspontja szerint a 2018 októberében bevezetett poggyászszabályzata átlátható és a jogszabályoknak teljes mértékben megfelel és garantálja, hogy minden utas felvihessen egy kézipoggyászt a fedélzetre. Itt arra gondolnak, hogy egy 40x30x20 centiméteres, kisméretű poggyász vihető fel. De tavaly októberig a normál méretű fedélzeti poggyászt, vagyis az 55x40x23 centis méretűt is felvihette magával mindenki, azóta viszont csak azok vihetik fel magukkal, akik a légitársaság Priority szolgáltatását megvásárolják.
A társaság jelezte, hogy mivel folyamatban lévő ügyről van szó, a továbbiakban nem kommentálják a versenyhatóság döntését.
Az ANSA olasz hírügynökség csütörtökön közölte, hogy az Antitrustitalia a Ryanair-t 3 millió, a Wizz Air-t 1 millió euró bírsággal sújtotta átláthatatlannak ítélt poggyászszabályzata miatt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.