Szerinte épp annyi bérleti díjat fizet, mint bárki más.
A Habsburg főherceg szerint nem igaz az a sajtóhír, hogy jó kapcsolatok révén, nagyon olcsón jutott volna lakáshoz a Várnegyedben. Habsburg-Lotharingiai Mihály a Magyar Hírlapnak reagált a 24.hu hírére, amely szerint kedvezményes áron szerzett bérlakást a budai várban.
A főherceg azt mondta, hogy az önkormányzatnak fizetett bérleti díj épp annyi, mint amennyit bárki más fizet ugyanennyi négyzetméterért ebben a kerületben. Azt is kiemelte, hogy ingatlanközvetítőtől értesült a lakásról. Úgy fogalmazott,
a Várnegyedben relatíve kevés a magántulajdon, a lakások többsége az önkormányzathoz tartozik, úgy lehet egy lakást átvenni, ha annak, aki addig a lakásban élt, egy cserelakást biztosít – vásárol - a beköltözni kívánó új lakó, azért, hogy az illető máshová tudjon költözni. Így vettem át én is ezt a lakást: nem tulajdont szereztem, hanem örökbérleti jogot. A lakás tehát nem a miénk, de fiam, unokáim, ükunokáim maradhatnak benne.
Szerinte az embereket nem érdekli, hogyan él és mennyi bérleti díjat fizet, „az idei választások előtt ez a téma is inkább a választási küzdelem eszköze lehetett” – irja a Magyar Hírlapra hivatkozva a 24.hu.
A Lázár Jánossal is együtt vadászó Habsburg-Lotharingiai Mihály egy 117 négyzetméteres várbeli ingatlant bérel mindössze 71 ezer forintért. A környéken a hasonló méretű lakásokért ennek a bérleti díjnak egyébként a tízszeresét is elkérik, de egy 60 négyzetméteres ingatlant is 380 ezer forintos bérleti díjért lehet csak kivenni.
Korábban többször írtunk már arról, hogy miközben Budapesten elszálltak az albérletárak, épp a Várban meglehetősen kedvezményes díjszabás mellett jutott üzlethez például többek között a CBA, luxusapartmanként hasznosított önkormányzati bérlakásokhoz a Zsidai-csoport, bérlakáshoz a Magyar Turisztikai Ügynökség, egy fideszes exképviselő, és a polgármester szülei,
A Budavári Önkormányzat által feltűnően olcsón osztogatott bérlakások ügyében hűtlen kezelés bűntett gyanúja miatt csaknem két éve rendelt el nyomozást a IX. kerületi Ügyészség, bár a rendőrség először lesöpörte a feljelentéseket arra hivatkozva, hogy nem történt bűncselekmény. Az ügyészség akkor kötelezte a Budapesti Rendőr-főkapitányság korrupciós és gazdasági bűnözés elleni főosztályát, hogy vizsgálja ki az ügyet, az eljárás azóta is folyik.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.