Bejelentette termelése befejezését a Szarvasi Vas-Fémipari Zrt. Az ötvenes évek óta működő magyar gyárból 400 ember kerül utcára. Az IKEA beszállítója is volt a gyár, a mamutcég most arról adott ki közleményt, megszüntetik az együttműködést.
A Szarvasi Vas-Fémipari Zrt. a múlt héten közölte, hogy hatvan év után befejezik a termelést a gyárban, miután a társaság súlyos likviditási gondokkal szembesült. A helyzeten a vállalkozás által végrehajtott másfél milliárd forint értékű beruházás sem tudott változtatni. Akkor azt is írták, nem tudják elkerülni a teljes létszámleépítést, több mint 400 embernek mondtak fel.
Az IKEA keddi közleménye szerint a szarvasi céggel 20 éven keresztül dolgozott együtt a svéd cég, azonban
az IKEA számára a legfontosabb a vásárlók elégedettsége, ezért a vállalat úgy döntött, hogy megszünteti az együttműködést. Ennek oka pedig az, hogy az IKEA mindig úgy hoz döntéseket, hogy az mind az üzlet, mind a vásárló számára a legjobb legyen.
Legfőképpen pedig a minőség az, amiben az IKEA nem köt kompromisszumot – teszi hozzá az IKEA.
Jogi megfontolásból és a beszállító iránti tiszteletből az IKEA nem oszt meg további részleteket az együttműködésről. „Ugyanakkor fontos leszögezni, hogy minden közös együttműködés befejezése előtt az IKEA részletes tervet készít a beszállítóval egyeztetve az üzletmenet kifuttatásával kapcsolatban.”
Amikor híre ment a kávéfőzős gyár bezárásának, a hvg.hu riportozott ezzel kapcsolatban, ebből idézünk:
„A céget tíz évvel ezelőtt vette át egy vállalkozó, a működési gondok pedig tavaly nyáron váltak nyilvánvalóvá, ekkortól kezdték elbocsátani a dolgozókat. Pedig tavaly tavasszal még ünnepélyes keretek között mutatták be azt az új technológiát, amellyel az IKEA megrendeléseit tervezte teljesíteni a Szarvasi Vas és Fémipari Zrt.
Majd pár hónappal később jelentkeztek a gondok, kiderült, hogy a terveket nem tudják megvalósítani, nagyon sok selejtes darab jön le a gyártósorról.”
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.