A környéken lakóknak afelől nincs kétségük, hogy az épület szép lenne, de egy ilyen fejlesztés szerintük nem való a történelmi belvárosba.
Grandiózus méretű irodaépületet húzna fel Miskolc történelmi belvárosában a Hell energiaital-gyártó tulajdonosai, a miskolci Barabás család érdekeltségébe tartozó cég – írja az Átlátszó, amely úgy tudja, a környéken lakók közül többen is aggódnak a fejlesztés miatt.
Az Avalon Business Center névre keresztelt komplexum szerintük ugyanis inkább egy pláza lenne, és amelyet így érinthet a pláza-stop szabály.
Az épület tervezői a környezetvédelmi hatástanulmány múlt heti közmeghallgatásán azt mondták, a tervezés során szorosan együttműködtek a városvezetéssel, valamint a városi főépítésszel, Rostás Lászlóval is. Utóbbi azonban, írja a lap, nemrég váratlanul lemondott, egyes hírek szerint azért, mert az Avalon Center miatt olyan nagy nyomás van rajta, ami már nem vállalható.
Az Avalon Center ellen tiltakozók elismerik, hogy az épület szép lesz, és hogy a világ bármely pontján felépülhetne, de szerintük egy olyan építményről van szó, amely nem a történelmi belvárosba való: egy három emelet magas, három emelet mélységben 350 autó befogadására alkalmas mélygarázs szerintük túl sok a XIII. században épült, majd román gótikussá átépített avasi műemlék templom szomszédságában. Ráadásul el is takarja azt.
Az ellenkezők azzal is érvelnek, hogy az elmúlt 50 év azon építkezései, amelyek során megbontották a történelmi belváros arculatát, csúfosan megbuktak.
A lap megjegyzi: Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter tavaly jelentette be, hogy a Hell cégcsoport a 30 milliárd forintos beruházáshoz 7 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást kap egyedi kormánydöntés keretében. A Hell nettó árbevétele tavaly 33,7 milliárd forintot tett ki, nyereségük 2,3 milliárd volt. A tulajdonos Barabás családot korábban a toplistás gazdagok között jegyezte a Napi.hu.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.