És ezek még csak a vízügyekben kiírt és megnyert közbeszerzési pályázatok.
Két hét alatt hárommilliárd forintos tendergyőzelem, csak a vízügy területén: a jelek szerint a Mészáros és Mészáros Kft.-nél nyáron sincs lazsálás. A cég – amelyet egyébként a névadó június óta már nem közvetlenül, hanem egy holdingon keresztül birtokol – összesen 5 milliárd forintot nyert el önállóan, partner bevonása nélkül az Országos Vízügyi Főigazgatóságtól júliusban. Ez azt jelenti, hogy ez a társaság rehabilitálhatja a Séd–Nádor–Gaja-vízrendszert, láthatja el árvízvédelemmel a felső-dunai mellékágrendszereket, és ő végezheti a Vál-völgy vízrendezési feladatait.
A Mészáros és Mészáros Kft. vízügyi tarolása 2012-ben indult: elnyerte a Séd-sárvízi-malomcsatorna 880 millió forintos kiépítését. Mára piaci részesedése 2016-ról 2017-re a máshová nem sorolt egyéb építés területén 15-ről 40 százalékra, a máshová nem sorolt egyéb építmény építése terén 10-ről 22 százalékra nőtt. Márpedig a víz- és szennyvíz-gazdálkodási tevékenységek is idetartoznak. 2016-ban 420 milliárd forintos csatornafejlesztési tendert hirdetett meg a Nemzeti Fejlesztési Programiroda. Egy óriási keretmegállapodásról van szó, amelynek értelmében az ország hat területén egyenként legfeljebb 70 milliárd forint értékben hajtanak végre fejlesztéseket. A bizniszből 11 cég részesedik, ezek egyike természetesen a Mészáros és Mészáros Kft., de feltűnik a Colas, a Swietelsky, a Strabag és az Euroaszfalt. Nincs közöttük a Békés Drén, az a cég, amelyik korábban vitte a stafétát ezen a területen. Barkász Sándor cégének országos szinten már nem nagyon osztanak lapot. További részletek az e heti HVG-ben.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.