Hiába a toborzás, nem tolonganak az emberek, hogy kézbesítők, esetleg csomagválogatók legyenek.
Június végén számolt be a hvg.hu arról, hogy a munkaerőhiány a Magyar Postát is utolérte, a társaság 300 embert venne fel azonnal, már plakátokon és az interneten, a közösségi oldalakon is toboroz. A legtöbb betöltetlen állás a fővárosban és környékén, illetve a nyugati határ menti településeken van. Főként kézbesítőket, postai ügyintézőket és csomagfeldolgozókat keresnek. Nem sok sikerrel.
Tóth Zsuzsanna, a Postás Szakszervezet elnöke ugyanis a napi.hu-nak úgy nyilatkozott, kevesen akarnak postásként dolgozni. Egy kezdő kézbesítő ugyanis minimálbért keres, ha szakképesítése van, akkor garantáltan hazavihet havi bruttó 180 ezer forintot.
Nem jellemző, hogy bárki jelentkezne, a munkaügyi központokból is azt halljuk, hogy a Posta nem vonzó
– érvelt a lapnak a szakszervezeti vezető. Szerinte aki mégis munkába áll, hamar rájön: ennyi pénzért túl sok munkát kell elvégezni. Postás lényegében bárkiből lehet, a felvételhez elég a 8 általános és egy erkölcsi bizonyítvány.
Kerestük a Magyar Postát, ahonnan azt a választ kaptuk, hogy a foglalkoztatottak teljes létszámához viszonyítva kezelhető, és nem kirívó a munkaerőhiány.
Társaságunk az ország egyik legnagyobb munkáltatójaként mintegy 30 ezer embert foglalkoztat, ezért természetes, hogy folyamatosan vannak nyitott pozíciók
– írták.
A további elvándorlást a szakszervezetekkel kötött bérmegállapodással állítanák meg: a postások fizetése 2017 és 2019 között összesen 32 százalékkal nő.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.