Alig volt érdeklődő a magáncsődre.
Nagyjából 3 év alatt mindössze 1300 csődvédelmi eljárás indult Magyarországon – derült ki abból a tájékoztatásból, amelyet az Igazságügyi Minisztérium adott a 24.hu-nak. Kiderült, ezek közül 1110 eljárás még folyamatban van. Az eddig kezdeményezett csődeljárásokban 3394-en voltak érintettek, közülük 1300-an adósként, 691-en adóstársként, 422-en egyéb kötelezettként, 981-en pedig közeli hozzátartozóként kerültek be az adósságrendezési nyilvántartásba.
A kormány korábban 20 és 40 ezer közé becsülte a lehetséges jelentkezők számát, és a jegybank által 2017 közepén közölt adatok alapján a 90 napon túl késedelmes lakossági hitelek száma is meghaladta a 120 ezret. Ez azt jelenti, hogy az adósok alig több mint 1 százaléka menekült csődbe.
Szeptember elsején lesz három éve, hogy a Kereszténydemokrata Néppárt kezdeményezésére bevezették a magáncsőd intézményét, ami a tervek szerint elsősorban a tömegesen bajba került devizahiteles családoknak jelentett volna kiutat az adósságcsapdából. A családi csődvédelem rendszerének felállítására 626 millió forintot költött el a kabinet.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.