Az Mfor megnézte az OECD friss számai alapján, mennyit ér Magyarországon egy munkaóra. Keveset. Nagyon keveset.
Az OECD legfrissebb statisztikája szerint tavaly 22 576 dollár (bruttó 6,2 millió forint) volt az átlagos kereset Magyarországon. Ez 8 százalékkal több az előző évinél, de változatlanul a második legalacsonyabb a szervezet tagállamainak sorában - írja a Menedzsment Fórum. Mindez azt jelenti:
túl sokat dolgozunk ahhoz képest, amennyi fizetést hazavihetünk.
A portál azt írja, a ledolgozott munkaórákat nézve egy magyar tavaly annyit dolgozott, mint egy új-zélandi vagy egy ír, csakhogy ők a hazainál jóval több fizetést, majdnem a dupláját kapták érte. Mindez a számok nyelvén: Új-Zélandon 40 042, Írországban pedig 47 652 dollár volt az átlagos fizetés, szemben a Magyarország esetében rögzített 22 576 dollárral.
Óránkénti számításban ez kereken 13 dolláros (bruttó 3600 forintos) átlagfizetésnek flel meg Magyarországon, aminél csak három OECD-országban, a görögöknél, a letteknél és mexikóiaknál ér kevesebbet egyetlen munkaóra, mindenhol máshol magasabb.
A cikk szerint így az elvégzett munka mennyisége alapján teljesen indokolt lehetne a jelenleginél kétszer nagyobb bérezés is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.