A Siemens erőművi berendezés üzletágát érintő több ezer fős leépítés csak ízelítő abból, amit az ipar digitalizációval járó gyökeres szerkezeti átalakulása általában az egész termelőiparban maga után fog vonni - jelentette ki Joe Kaeser, a konszern vezérigazgatója a német dpa hírügynökségnek adott interjúban.
"Azok az intézkedések, amelyeket mi a fosszilis energiahordozókra épülő energiatermelés strukturális átalakulása miatt vállalatunknál meghozni voltunk kénytelenek, öt-tíz év múlva már eltörpülnek majd az ipari digitalizáció gyökeres átalakulást hozó hatásai mellett" - fogalmazott a Siemens vezére. Hangsúlyozta, hogy a Siemens a legtöbb német iparvállalattal ellentétben proaktívan megy a küszöbönálló változások elébe.
Erőművi berendezéseket és turbinákat gyártó üzletágánál a Siemens nemrégiben néhány üzem bezárását és globális szinten 6900 munkahely megszüntetését jelentette be, és ennek mintegy felét Németországban.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) a Siemens vezérének előrejelzésével kapcsolatban felidézi, hogy a német szövetségi munkaügyi hivatal, a Bundesagentur für Arbeit az emberi munka egynegyedét tartja kiválthatónak ipari automatizálással. Az informatikai ágazat szakmai képviseleti szervezete, a Bitkom felmérése pedig arra a megállapításra jutott, hogy az ágazat vállalatai a munkahelyek egytizedét látják veszélyben forogni a digitalizáció miatt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.