Az amerikai elnök korábban többször is bírálta a céget és más nagy technológiai vállalatokat, amiért azok szerinte nem tesznek eleget az amerikai gazdaság működéséért.
Az Apple szerdán este számos nagyszabású tervet jelentett be, köztük azt, hogy hazautalja külföldön tartott nyereségének jelentős részét, kihasználva azt a lehetőséget, hogy az amerikai kormány kedvezményes adózással serkenti erre a cégeket.
Az Apple azt közölte, hogy a külföldön parkoltatott 252,3 milliárd dollár nyeresége egy jelentős részének hazautalásával 38 milliárd dollár adót fizet be az államkasszába.
A cég ezen felül bejelentette azt is, hogy 30 milliárd dollárt fektet be az amerikai gazdaságba az idén, a következő öt évben pedig több mint 350 milliárd dollárt ruház be odahaza. Ennek egy részét részvény-visszavásárlásra és az osztalék növelésére költi.
Ezzel kapcsolatban a The Wall Street Journal olyan szakértői véleményeket idézett, amelyek szerint az Apple külföldön parkoló pénzének egy tetemes része, mintegy 200 milliárd dollár hosszú távon van befektetve és igencsak kétséges, hozzá akar-e ehhez nyúlni.
Az Apple azt ígéri továbbá, hogy 20 ezer új munkahelyet teremt.
Elemzők egy része kételkedik abban, hogy az Apple csaknem a negyedével növelné alkalmazottai létszámát az Egyesült Államokban. Szerintük inkább arról van szó, hogy az Apple beleszámítja többek között azokat is, akik részt vesznek az Apple ugyancsak szerdán bejelentett új, második technológiai központjának az építésében és üzemeltetésében. A központ pontos helyszínét valamikor idén hozzák nyilvánosságra.
A vállalat adózással kapcsolatos bejelentése Donald Trump korábbi kritikáival van kapcsolatban, az amerikai elnök ugyanis többször is kritizálta az Apple-t, mert szerinte a cég nem tesz eleget az amerikai gazdaság erősítéséért azzal, hogy a gyártás során főként tengerentúli megoldásokra támaszkodik. A cég mostani bejelentését "az amerikai dolgozók nagyszerű győzelmeként" értékelte Trump a Financial Times beszámolója szerint.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.