Gazdaság hvg.hu 2017. november. 20. 12:23

"Én nem mondom, hogy Trump KGB ügynök, de..."

Szorul a hurok Trump körül orosz kapcsolatai miatt. A Guardian egykori moszkvai tudósítója arról ír most megjelent könyvében, hogy az oroszok behálózták az amerikai elnököt. A Reuters hírügynökség közben oknyomozó riportjában azt írja, hogy orosz vásárlók csaknem százmillió dollárt költöttek luxusingatlanokra Trump floridai toronyházaiban.

Elena Baronoff a nyolcvanas években érkezett Üzbegisztánból az Egyesült Államokba. Aztán egyre másra hozta az orosz befektetőket Trump ingatlanbirodalmába. 1-2 millió dolláros luxuslakásokat vásároltak akkor, amikor a Szovjetunióban az emberek többsége nem is álmodhatott arról, hogy egyáltalán kijut Amerikába. Elena Baronoff azonban emigrált akkor, amikor a KGB jóváhagyása nélkül ez elképzelhetetlen volt. Az pedig még kevésbé volt elképzelhető, hogy egy egykori emigráns aztán bejárja a Szovjetuniót, hogy Trump luxuslakásait eladja azoknak, akiknek erre több mint egymillió dollárjuk volt. Donald Trump 1987-ben járt először a Szovjetunióban, de egy frissen megjelent könyv szerint a KGB már 1977 óta figyelemmel kísérte az USA jelenlegi elnökét.

Én nem mondom, hogy Trump KGB ügynök, de...

Az orosz titkosszolgálat behálózta Donald Trumpot – állítja Luke Harding, aki 2007 és 2011 között a londoni The Guardian tudósítója volt Moszkvában. Most könyvet adott ki arról, hogy az Egyesült Államok jelenlegi elnöke és az orosz titkosszolgálat között "különleges kapcsolat áll fenn". Luke Harding az egyetlen olyan újságíró, aki találkozott Christopher Steele-lel. A brit titkosügynök 35 oldalas jelentést tett közzé arról, hogy az orosz titkosszolgálat hogyan támogatta Donald Trump megválasztását.

Mikor kezdődött ez a "különleges kapcsolat" Trump és az orosz titkosszolgálat között? A KGB valószínűleg 1977-ben figyelt fel Donald Trumpra, amikor a milliárdos vállakozó nőül vette Ivanát Csehszlovákiából. Aztán jött a híres utazás Moszkvába 1987-ben. Utána kezdett el Trump arról beszélni, hogy a politikában a helye. Egyidejűleg akkor vetette fel: Trump-torony épülhetne Moszkvában is. Erre még 2016 januárjában is visszatért a választási kampány idején.

Trump sokat tanult az oroszoktól és személyesen Putyintól, aki maga is a KGB tisztje volt. Mindenekelőtt azt, hogy a hazugság olyan munkaeszköz, amely nagyon sok esetben beválik. Trump briliáns politikus, és remekül használja a médiát – állítja a brit szerző. Mi lesz ezután, hiszen Washingtonban vizsgálat folyik Trump ellen az orosz kapcsolatai miatt?

"Szerintem Trump előbb vagy utóbb ki fogja rúgni Mueller különleges ügyészt, aki a vizsgálatot vezeti. Nem tehet mást hiszen az ügyész jelenleg a fiát, ifjabb Donald Trumpot és a vejét, Jared Kushnert faggatja. Ha kiderül, hogy milyen is volt a különleges kapcsolat az oroszok és Trump között, akkor az USA eddig nem látott alkotmányos válságba kerül, hiszen az elnöke együttműködött egy egy másik állammal méghozzá nem is akármelyikkel, Oroszországgal" – nyilatkozta Luke Harding brit újságíró a párizsi Le Monde-nak abból az alkalomból, hogy könyvet adott ki Donald Trump orosz kapcsolatairól.

zöldhasú
Hirdetés
Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.