A globalizáció sírásójaként és az amerikai gazdasági önérdek képviselőjeként utazta végig Ázsiát Donald Trump elnök, aki a liberális kereskedelempolitika bajnokának címét átengedte a rafináltan protekcionista Kínának.
Rodrigo Duterte Fülöp-szigeteki elnök másodmagával szerenádot énekelt neki, Hszi Csin-ping kínai pártfőtitkár-államfő pedig személyesen kalauzolta Donald Trumpot az egykori császári palotaegyüttesben, a tiltott városban.
Öt országot érintő ázsiai útjának minden állomásán rájátszottak az amerikai elnök közismert hiúságára, és a vendég is igyekezett dicséretekkel elhalmozni vendéglátóit. Így sem Kínában, sem Vietnamban vagy a Fülöp-szigeteken nem szólt az emberi jogok megsértéséről, s mindenkinek azt ajánlotta, amit ő is tesz: a kétoldalú kereskedelemben tekintsék magukat „elsőnek”, és úgy tárgyaljanak a partnereikkel.
A multilaterális szabadkereskedelmi megállapodások elvetésével Trump azt kockáztatja, hogy újabb ütőkártyát ad az ázsiai térségben egyre komolyabb riválisává előlépő Kína kezébe.
További részletek a friss HVG hetilapban.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.