Mindössze három cég van a magyar készpénz-szállítási piacon, ezek közül a legnagyobbat a friss hírek szerint Garancsi István hetekkel ezelőtt alapított cége vásárolja meg.
Hamarosan mindhárom cég kormányközeli kézben lesz a magyar készpénz-szállítási piacon – írja a G7.
A TrezEx a legkisebb a háromból, ezt Gubicza Ágoston és Boris Mihály alapkezelője, a GB & Partners vette meg az állami Eximbank tőkealapjának forrásaiból 2017 áprilisában.
Az MPT Security szállítja a nyugdíjakat és a sárga csekkes pénzeket, ez korábban a Magyar Postáé volt, de a Takarékbank-FHB érdekeltségi kör irányítása alá került 2015 májusától.
A legnagyobbról, a G4S Készpénzlogisztikai Kft.-ről pedig pénteken derült ki, hogy a nagy nemzetközi anyacégétől megvásárolja Garancsi István hetekkel ezelőtt alapított cége, a többi magyar G4S céggel együtt. Ezt a hétvégén megerősítették a G7.hu-nak a G4S Plc központjából.
A gazdasági portál felveti: a három társaság az utóbbi években együttesen sem ért el húszmilliárd forint bevételt, megtermelt nyereségük elhanyagolható, mégis nagyon fontos iparágról van szó. Létfontosságú ugyanis, hogy valaki feltöltse a bankfiókokat, bankautomatákat, kiszállítsa a nyugdíjakat, és összeszedje a boltokban elköltött készpénzt. Azt is fontos megemlíteni, hogy sok érzékeny adat kerülhet a pénzfeldolgozók birtokába.
A cikkben olvasható az is: Gubicza Ágoston családi és baráti kapcsolatban van Rogán Antallal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszterrel, Gubicza üzlettársa, Boris Mihály pedig szomszédja Rogánnak.
Az FHB-Takarék érdekeltségi körnél a legnagyobb szava Vida Józsefnek, a B3 Takarék elnökének van, aki milliárdokat hitelezett Mészáros Lőrincnek, és az egyik mezőgazdasági érdekeltségében, a Status Capitalban is felügyelőbizottsági tag.
Garancsi Istán pedig nemcsak Csányi Sándor és Hernádi Zsolt régi üzlettársa, hanem egyesek szerint Orbán Viktor jó barátja.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.