Oroszország a tavalyinál többet, 100-106 millió tonna kőolajat bányászik az Északi-sarkvidéken az idén - jelentette be Kirill Molodcov orosz energiaügy miniszterhelyettes egy moszkvai fórumon.
A térségben tavaly 92 millió tonna kőolajat termeltek ki, az olajtermelés évről évre nőni fog a következő időszakban - mondta Kirill Molodcov miniszterhelyettes.
A TASZSZ orosz hírügynökség ezzel kapcsolatban idézte Alekszandr Novak orosz energiaügyi miniszternek egy korábbi kijelentését, aki azt mondta, hogy Oroszország feltárt olajtartalékának 22 százaléka, gáztartalékának pedig mintegy 60 százaléka található a sarkvidéken.
Oroszország a világ legnagyobb olajtermelője és második legnagyobb gáztermelője. Az orosz költségvetés bevételeinek nagyobbik részét az olaj- és gázeladás adja.
Az orosz kormány komoly lépéseket tesz annak érdekében, hogy csökkentse az energiaipar súlyát a gazdaság egészén belül, ennek egyelőre azonban még nem látszanak az eredményei.
Oroszország szárazföldi olaj- és gázmezőinek kimerülése miatt létfontosságú a sarkvidéki területek bevonása a termelésbe.
Ez azonban egyelőre igen költséges, és nehezíti a munkálatokat, hogy a Moszkvával szembeni nemzetközi szankciók miatt Oroszország nem jut hozzá a legújabb nyugati technológiákhoz.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.