A napfogyatkozást figyeli szinte minden amerikai munka helyett, és ezt megérzi a gazdaság is. Még így is jobb a helyzet, mint ha sportot néznének.
Közel hétszázmillió dollárt bukik az amerikai gazdaság a napfogyatkozás miatt a munkaerőpiac szakértői szerint. Az egész Egyesült Államok készül a napfogyatkozásra: ugyan csak 12 millióan élnek azon a területen, ahol teljes lesz a sötétség, de kétórányi autóúton belül már több mint 80 millióan laknak, a CNN felmérése szerint pedig az ország lakosságának több mint a fele a helyszínen fogja nézni a napfogyatkozást.
A becslések szerint körülbelül 87 millió amerikai munkaidejéből vesz el hosszabb időt az, hogy nézi a különleges természeti jelenséget. Az így kieső közel 700 millió dollár persze nem is vészesen nagy összeg ahhoz képest, hogy a Super Bowl és ismétléseinek minden 25 perce körülbelül ennyit vesz el a termeléstől, a nagy sportbajnokságok rájátszásában pedig egy-egy óra alatt okoz ennyi kiesést, hogy az emberek meccset néznek, a fogadásokkal foglalkoznak, vagy épp kitárgyalják a meccseket munka helyett.
Az elemzés nem számolt azzal sem, hogy a napfogyatkozás másoknak üzlet is. Hiába vonul végig a sötétség az ország két partja között nagy területeken, a legnagyobb városokban csak részleges napfogyatkozás lesz. Így a legnagyobb nyertesek az ország középső részének kisebb városai, ahol a turisták már napokkal korábban megrohamozták a szállodákat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.