Teljesült a kormány célja: 50 százalék fölé került a magyar tulajdoni hányad a hazai bankrendszerben.
A magyar állam értékesíti a tulajdonrészét a Gránit Bankban – jelentette be sajtótájékoztatóján Varga Mihály. A nemzetgazdasági miniszter elmondta: két szakaszban, nyílt tenderen kívánják értékesíteni a pénzintézetet, nem tőzsdei bevezetésről van szó.
A korábban ÁVB-ként, majd Milton Bankként működő pénzintézetbe 2010-ben szállt be Demján Sándor üzletember, tulajdonrészét 2013-tól kezdve fokozatosan megvált, 2015 végére minden részesedését eladta. Az állam 2013-ban szállt be a bankba.
Az eladás a kormány stratégiai célját követi: az állam már nem kíván a magyar bankrendszeren belül tulajdonos lenni – közölte Varga. Azzal magyarázta, hogy sikerült elérni azt a korábbi stratégiai célt, hogy a hazai bankrendszeren belül a magyar tulajdoni arány kerüljön többségbe.
Az állam ennek érdekében a Gránit Bankon kívül több pénzintézetbe is beszállt: 2014 nyarán az MKB Bankot vásárolta meg a Bayerische Landesbanktól, egy évvel később pedig a Budapest Bank vette meg az állami MFB-csoporthoz tartozó Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. a General Electric Capital Grouptól.
Az MKB-t szanálása után tavaly adta el a reorganizációt végrehajtó Magyar Nemzeti Bank, a Budapest Bank eladása egyelőre várat magára.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.