Gazdaság hvg.hu 2017. július. 14. 17:30

490 milliót fizet az állam egy fejvadász cégnek, hogy kínai diákokat toborozzon egy magyar egyetemre

A Dunaújvárosi Egyetem várja a kínai hallgatókat, akik euróezrekért tanulhatnak Magyarországon. Közbeszerzésen választották ki a pekingi toborzó céget.

486,7 millió forintért bízta meg a magyar állam a pekingi Beijing L&J Education Technology Co. Ltd-t azzal, hogy alap- és mesterképzésre

kínai hallgatókat toborozzon a Dunaújvárosi Egyetemre

– írta az mno.hu a Közbeszerzési Értesítőre hivatkozva. A szerződést már június 21-én megkötötték a fejvadász céggel, a nyertest nyílt eljárásban választották ki.

Homályos, hogy a cég mekkora összeget kap, mert a szerződés szerint a toborzott hallgatók számával arányosan emelkedő jutalék is jár neki. Az egyetem viszont csak akkor fizeti ki a teljes összeget, ha a felvételizők befizették a kötelező díjakat, és rendelkezésükre állnak a magyarországi tartózkodáshoz és tanuláshoz szükséges papírok. A cégnek akkor jár a legmagasabb, 35 százalékos jutalék, ha több mint 15 kínai diák iratkozik be.

A tehetős kínai diákokra a következő fizetnivalók várnak az első évben:

  • angol nyelvű tanulmányi képzések regisztrációs díja: 200 euró,
  • az előkészítő év és az angol nyelvű BSC képzési programok tandíja: 3950 euró/ év,
  • angol nyelvű mesterképzési programok díja 4400 euró/év,
  • kollégiumi díj: 120 euró/hónap – öt hónapra előre 600 euró kauciót kérnek,
  • általános kaució 500 euró – ezt az egyetem visszafizeti, ha a hallgató képzése alatt nem okoz kárt,
  • egészségügyi biztosítás: mintegy 250 euró/év,
  • internethasználat díja: 20 euró/hónap.

Ez összesen kb. 3,3 millió forint egy évre, így 15 hallgató esetén sem tűnik megtérülő befektetésnek, de ennél jóval többen is jelentkezhetnek, és 4 évre számolva már jobbnak tűnik az egyenleg.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.