Kína elkezdte szerdán benépesíteni első külföldi katonai támaszpontját a Vörös-tenger stratégiai jelentőségű bejáratánál elhelyezkedő Dzsibutiban.
Katonákat szállító hajók indultak el Kínából a Hszinhua állami hírügynökség jelentése szerint, de azt nem közölték, hogy hány katonát vezényelnek Afrika szarvára, vagy hogy a támaszpont hivatalosan mikor kezd el működni.
Kína tavaly februárban kezdte el kiépíteni a létesítményt, amely a békefenntartó, a kalózellenes és a humanitárius akciókban részt vevő kínai hadihajókat töltené fel üzemanyaggal és egyéb fogyóeszközökkel.
Kína kapcsolatai az afrikai országokkal rohamosan bővülnek, ennek köszönhetően könnyebben juthat ásványkincsekhez és új piacokat nyerhet.
Peking 2015-ben bejelentette, hogy 60 milliárd dollárt fog költeni afrikai, főleg mezőgazdasági fejlesztési tervekre, és eltörli egyes országok adósságát.
A 23 ezer négyzetkilométer területű, jórészt sivatagos, csaknem 800 ezer lakosú Dzsibutiban már van amerikai, francia és 2011 óta japán katonai támaszpont is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.