Egy hámozott bolygóhoz indul szonda.
Előbbre hozta az amerikai űrkutatási hivatal a 16 Psyche nevű kisbolygóhoz tervezett küldetést. A szondát eredetileg 2023-ban akarták indítani, de ez egy évvel korábban megtörténhet.
A 16 Psyche egy 240 kilométer átmérőjű, lapított formájú objektum. Ennél jóval nagyobbak is vannak - a legnagyobb, a Ceres 965 km -, a Psyche azonban szinte tisztán vasból és nikkelből van. A fémtartalmának értékét mintegy 10 ezer billiárd dollárra becsülik. A teljes globális vas- és nikkelpiac mintegy 78 billió dollár, tehát ha a Psychét sikerülne a Földre szállítani, akkor a tulajdonosának körülbelül egymilliószor több vas és nikkel lenne a kezében, mint összesen az egész világnak. Vagy ha annyira jószívű, akkor gyakorlatilag örökre megoldhatná az emberiség vasigényét.
Szerencsére a piacoknak ettől nem kell tartaniuk, a NASA szondája csak szemrevételezi az égitestet, arra pedig semmilyen megvalósítható elképzelés nincs, hogy egy ekkora objektumot akár Föld közeli pályára tudnánk állítani. Tudományos szempontból viszont sokat ígér a misszió, ugyanis a Psyché tanulmányozásából sok minden kiderülhet más égitestek vasmagjáról. A kisbolygó ugyanis nem más, mint egy ilyen mag, amelyről korábbi ütközések leverték a szilikátburkot, majd megszilárdult, tehát tulajdonképpen egy hámozott bolygó.
A terv egyébként azért változott, mert a NASA tudósai előálltak egy új, hatékonyabb pályatervvel, amelynek köszönhetően nemcsak gyorsabban, de olcsóbban juttathatják el a szondát a Psychéhez.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.