Kereskedelmi háborúzás helyett a békés együttműködést választja az Egyesült Államok és Kína.
Júliustól megindulhat az amerikai marhahús exportja Kínába, ahonnan hamarosan csirkék érkezhetnek az USA piacára. Mindkét állam egészségügyi okokra hivatkozva állította le a behozatalt, de politikai okokból tartotta fent a tilalmat. Aztán Trump elnök találkozott Hszi Csin-ping kínai államfővel Floridában, és megtört a jég. A választási kampány idején még kereskedelmi háborúval fenyegetőzött Trump, de azután rádöbbent: ehhez a hatalmas kínai piac túlságosan is fontos. Így megszületett az első amerikai–kínai megállapodás, melyet a kereskedelmi miniszter jelentett be. Wilbur Ross szerint a megállapodás jelentősen csökkentheti az USA deficitjét Kínával szemben, mely tavaly meghaladta a 350 milliárd dollárt – írja a párizsi Le Figaro.
A megállapodás nemcsak marhákról és csirkékről szól. Peking vállalta, hogy a jövőben nem tiltja az amerikai földgáz importját, és engedélyezi a Visa és MasterCard kártyák használatát a Mennyei Birodalom területén – írta a Reuters. Mi lesz így az orosz földgázzal? Moszkva és Peking között született egy gigaszerződés, de az egészből valószínűleg nem lesz semmi. Ezt maga Alekszej Miller, a Gazprom elnöke tudatta a világgal, amikor közölte, hogy az oroszok azért gyorsították fel a török áramlat építését, mert a közeli jövőben nem számolnak azzal, hogy plusz földgázt szállíthatnak Kínába.
Peking pedig szorgosan építgeti a maga gazdasági szuperhatalmi pozícióit. Az USA–Kína-megállapodásban is benne van: az amerikaiak magas rangú küldöttséget küldenek Pekingbe a Nagy Selyemút konferenciára, melyre 27 külföldi állam- és kormányfőt várnak. Kína gazdaságilag akarja meghódítani a világot, és a józan érvek valószínűleg meggyőzték Donald Trumpot is: mindenki jobban jár, ha elkerüli a kereskedelmi háborút. Így a kínaiak hamarosan amerikai bifszteket ebédelhetnek, az USA-ban pedig Kínából érkezett csirkét fogyaszthatnak a gyorséttermekben.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.