Mintha három részre vágták volna Európa térképét, ha azt nézzük, milyen korán költöznek el a fiatalok a szüleiktől.
Átlagosan 27,5 éves korukig élnek a szüleikkel a magyarok – derül ki az Eurostat ma kiadott felméréséből. Ez nem sokkal több idő, mint amit a legtöbb európai a szülői házban tölt: az EU-átlag 26,1 év.
A két nem között jelentős az eltérés, az átlagos magyar nő nem sokkal a 26. születésnapja után elköltözik a szüleitől, míg a férfiak 28,6 évesen költözködnek. Ez egyáltalán nem szokatlan, az EU-ban egyetlen ország sincsen, ahol ne a nők függetlenednének jóval hamarabb, sőt, olyan államból is csak kettő akad (Svédország és Dánia), ahol nem években, csak hónapokban mérhető a két nem közötti különbség.
Az adatokon az is jól látszik, hogy a legfiatalabban a skandinávok és a nyugatiak hagyják el a szüleiket, Európa térképét pedig mintha három részre vágták volna. A lista élén a svédek, a dánok és a finnek állnak, de 25 éven alatti átlagéletkorban az északiakon és a gazdag nyugati országok fiataljain kívül egyedül az észtek költöznek. Náluk kicsit idősebb korban hagyják el a szüleiket a legtöbb közép-európai ország lakói, a lista végén pedig Dél-Európa áll, valamint egyetlen nem déli országként Szlovákia.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.