10 milliárd dolláros kár okozásával vádolja egy izraeli üzletember Soros Györgyöt. Beny Steinmetz Manhattanben a szövetségi bírósághoz juttatta el panaszát, mely szerint Soros befolyása miatt veszítette el a világ legnagyobb vasérc-bányáját Guineában.
Beny Steinmetz cégét 2014-ben fosztották meg a Simandou bánya tulajdonjogától. Az indok az volt, hogy cége, a BSG Resources Ltd megvesztegetéssel szerezte meg az üzemet. Egyebek között lefizette az akkori köztársasági elnök negyedik nejét. Nem ez az első eset, hogy a bányából kitett izraeli üzletember pereskedik Amerikában. 2015-ben a Rio Tinto vállalattal vívott kőkemény csatát, röpködtek a kölcsönös korrupciós vádak a guineai politikai köröknek fizetett súlyos dollármilliókról. A bíró úgy értékelte a helyzetet, hogy az amerikai bíróságnak nincs dolga az ügyben.
Beny Steinmetz most újra próbálkozik. Azt állítja, hogy Soros György Guineában akart visszavágni valamilyen üzleti balsikerért, mely Oroszországban érte még 1989 táján Beny Steinmetz miatt.-írja a Bloomberg amerikai üzleti hírügynökség. Az izraeli üzletember ezen kívül azt állítja, hogy Soros György közismerten Izrael ellensége, és ezért akart lesújtani rá, aki mindig kiállt Izrael ellen. Azt Beny Steinmetz is elismeri, hogy Soros Györgynek semmilyen üzleti érdeke sem fűződött ahhoz, hogy az ő bányászati jogait firtassa. Azt állítja viszont, hogy azok a nem kormányzati szervezetek, melyeket Soros György támogat, nagy hatással voltak a guineai kormányzatra, mely miattuk vonta vissza az ő bányászati jogait.
Ez tulajdonképp utalás arra, hogy a Soros György által támogatott nem kormányzati szervezetek leleplezték a korrupciót, mely az egész vasbánya ügyet kísérte Guineában. A 10 milliárd dolláros ügy figyelmet keltett New York-ban- állapítja meg a Bloomberg hírügynökség, mely emlékeztet arra, hogy Beny Steinmetz izraeli üzletember már korábban is állt bíróság előtt korrupciós ügyekben, igaz, hogy akkor vádlott volt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.