Jogerősen kötelezte a bíróság az MNB-t, hogy adja ki, kinek adták el az MKB-t. A bíróság érvelése szerint a bank részei nemzeti vagyont képeztek, ezért van szükség az átláthatóságra.
Jogerősen nyilvánosak a az MKB Bank vevőire vonatkozó adatok - írta honlapján a Transparency International Magyarország.
Mint írták, a szervezet és a Magyar Narancs újságírója, Böszörményi Jenő által indított perben a Fővárosi Ítélőtábla csütörtökön hozott végleges ítéletet.
A bíróság azért kötelezte a Magyar Nemzeti Bankot az adatok kiadására, mert az állam által megvásárolt MKB-részvények nemzeti vagyont képeztek, és ezért - az Alaptörvény rendelkezései szerint - azokat csak átlátható tulajdonosi szerkezetű vevőnek lehet(ett volna) eladni.
Épp csak a lényeg ismeretlen
Az MKB privatizációs pályázatán tavaly áprilisban győztesként kihirdetett, 37 milliárd forintos vételárat beígérő konzorcium tagjai közül épp azok az ismeretlenek, amelyek az összeg oroszlánrészét, a 45-45 százalékát (16,65-16,65 milliárd forintot) fizettek ki.
- Egyikük az állítólag kínai és indiai befektetők által Luxemburgban létrehozott, Rakesh Kumar Aggarwall szerteágazó profilú indiai üzletember által felvállalt Blue Robin alap.
- A másik pedig a magyar vállalkozói hátterű Metis Magántőkealap.
- A vételár fennmaradó 10 százalékát a CIG biztosítókhoz köthető Pannónia Nyugdíjpénztár fizeti ki, amely nemrégiben a Gránit Bankba is beszállt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.