A baj nem a pénzzel van, hanem a munkával – erről beszélt több munkaadó a brit parlamentben.
Ötven állásra jelentkezőből csupán egy brit a Pret a Manger étteremláncnál – erről a cég személyzeti igazgatója beszélt egy parlamenti bizottság előtt. A lánc 110 nemzetiségből származó dolgozóknak ad munkát, alkalmazottjai 65 százaléka pedig az EU valamelyik országából érkezett. Andrea Wareham szerint nem lennének képesek pótolni ennyi embert, ha nem vállalhatnak munkát a szigetországban a Brexit után.
Nem a kiválasztás jelentene gondot, hanem az, hogy a munka nem vonzó a britek számára – idézte őt a Guardian.
Hasonló tapasztalatokról számolt be a munka- és nyugdíjügyi bizottság ülésén a brit munkaadói szövetség elnöke is. Kevin Green egy élelmiszer-feldolgozó üzemet hozott példaként, amely a bevándorlókat britekkel igyekezett pótolni, sikertelenül. A probléma szerinte sem a fizetéssel, hanem a helyiek munkakultúrájával van: nincs kedvük nehéz, fizikai erőfeszítést igénylő állást vállalni.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.