50-100 millió forinttal nőhet a fővárosi lomtalanítás éves költsége, mert másik lerakóba kell szállítani ettől az évtől a Budapesten kitett lomokat.
A Dunakeszi II. lerakó decemberi bezárása miatt a pusztazámori lerakóba viszik a budapesti lomtalanításkor összegyűjtött szemét háromnegyedét, ez 50-100 millió forinttal növelheti meg a folyamat néhány százmilliós éves költségvetését – derül ki a pénteki Világgazdaságból.
A lap pénteki számában arról ír, hogy évente 250 ezer köbméter, azaz 40-50 ezer tonna lomot szállít el a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. Budapestről. Ez harmadával több az indokoltnál, mert az emberek egy része ilyenkor szabadul meg az olyan hulladéktól is, amelyet egyébként az év többi részében is ki lehetne rakni.
Nagy László, a társaság műszaki vezérigazgató-helyettese azt nyilatkozta, hogy a kertes házak esetében jobb, a belső, például VII. és VIII. kerületben rosszabb a helyzet.
A lom nagyjából negyedéből hőt vagy áramot állítanak elő Rákospalotán, ezt a Főtáv vásárolja meg, vagy az országos villamosenergia-hálózat veszi át – derül ki a cikkből.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.