Gazdaság hvg.hu 2017. január. 30. 15:37

Trump ismét rászabadult a Twitterre: ki a hibás a reptéri káoszért?

A légitársaságok, az ellenzék, a tüntetők és a média is megkapta a magáét, ahogy Trump két órán át dühöngött, amiért kritizálják a bevándorlást tiltó rendeletét és a repülőtéri kaotikus állapotokat.

Ahogy felkelt a nap Amerikában, Donald Trump újra felment a Twitterre botrányt kavarni. Az elnök ezúttal azzal foglalkozott, hogy a repülőtereken káosz van a beutazási tilalmának köszönhetően. Persze szerinte még csak véletlenül sem ő a hibás ezért: mint írta, a felelős a Delta légitársaság, a tüntetők, és az ellenzék.

Trump hét közel-keleti ország állampolgárainak befogadását tiltotta meg – nem csak a menekültekét, hanem bárkiét, aki az érintett országok valamelyikének polgára. A repülőtereken tüntetések törtek ki az elnök rendelete ellen, az odaérkezőket önkéntes jogászok segítik, és demokrata párti politikusok is a helyszínen tiltakoznak. Trump szerint nincsen baj, 325 ezer utasból csak 109-et tartóztattak fel – az már más kérdés, hogy sokakat fel sem engedtek a repülőre.

Az elnök szerint a káoszt a Delta számítógépeinek hibája okozta. A légitársaság rendszerében valóban nagy problémák jelentkeztek a hétvégén, ami miatt legalább 250 járatot törölni kellett és több gép is órákat késett. Csakhogy mindez tegnap este történt, amikor már napok óta életben volt Trump rendelete és teljes volt a bizonytalanság, ki léphet be az Egyesült Államokba. Két óra alatt Trump hétszer írt Twitteren, ebből ötször a rendeletének kritizálása miatt dühöngött vagy épp magyarázta, miért tette jól, hogy szigorított. De megkapta a magáét a média is (Trump szerint ők az ellenzéki párt), akik most felháborodnak, miközben akkor nem volt bajuk, amikor nem volt az amerikaiaknak munkájuk.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Köves Gábor 2025. május. 14. 19:30

Margaret Atwood a HVG-nek: Ha diktátor vagy, jobb, ha alapos munkát végzel, mert rád omolhat a rendszer

A végső simításokat végzi Margaret Atwood a memoárján, addig is itt a legújabb novelláskötete, az Elveszve a rengetegben. Kiről mintázta magyar hősnőjét, Csillát a 85 éves kanadai író, és milyen kontextusban nevezte bébinek a HVG munkatársát? Miért éppen úgy képzelte el az amerikai diktatúrát A szolgálólány meséjében, és meglepte-e, hogy Donald Trump véget vetett a kanadai-amerikai barátságnak?