Több mint 800 millióan használják a YouTube-ot, melynek főnöke közzétette: egymilliárd dolláros jogdíjat fizettek ki tavaly a lemezkiadóknak. Robert Kynci bejelentését nem fogadta osztatlan öröm: mindenki elégedetlen.
Sem a kiadók, sem a művészek nem érzik úgy, hogy eleget kaptak. Sőt. Az egymilliárd dollár ugyanis csak egyetlenegy dollárt jelent minden felhasználó után.
A Spotify 2 milliárd dollárt fizetett ki tavaly jogdíjak fejében. Miután ott kevesebb a felhasználó, ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy 18 dollárt adtak minden felhasználó után. Az amerikai törvények a YouTube-nak kedveznek, de a popsztárok egy csoportja levélben szólította fel a washingtoni kongresszust: változtassanak ezen. Paul McCartney és Lady Gaga is az aláírók között van – írja a BBC.
Tudjuk, hogy van még mit javítani, de örülünk annak, hogy megy a szekér – nyilatkozta a YouTube főnöke. Aki azért igyekszik kifogni a szelet a bírálók vitorláiból. Leszerződtette az egyik legnagyobb lemezkiadó, a Warner Music volt főnökét, akinek nyilván az ipar megbékítése lesz a feladata. Csakhogy a személyi változás aligha elég. A dühös pop sztárok és a lemez kiadók több pénzt várnak a YouTube-tól. Amely azon az állásponton van, hogy a művészek és a kiadók örüljenek az ingyenes reklámnak.
A YouTube-ot mások is támadják, de a cég semmilyen változtatást nem tervez, pedig a legnépszerűbb alakja a videómegosztó káros algoritmusa miatt akarja törölni közel 50 milliós csatornáját.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.