Béren kívüli juttatásokkal biztosítja sok cég a dolgozói lojalitását. Eddig ezeket a juttatásokat csak minimálisan vagy egyáltalán nem adóztatták meg. Áprilistól mindez megváltozik- jelentette ki Őfelsége pénzügyminisztere.
A Daily Mail- amely a brit kilépés egyik fő támogatója volt- részletes beszámolót közöl arról, hogy egy középosztálybeli család mennyivel rosszabbul jár majd, ha jövőre érvénybe lépnek az új adótörvények. Eddig a cégek azt mondhatták hűséges alkalmazottaiknak: mondjatok le a fizetés egy részéről vagy épp az emelésről, cserébe kaptok céges autót vagy mobil telefont esetleg egészségbiztosítást vagy magánnyugdíj befizetést. Fogászat vagy fitnesz szalon is szerepelt a béren kívüli juttatások listáján. Mindenki jól járt, hiszen ezek után a juttatások után sem a cég sem a dolgozó nem fizetett adót. Vagy ha mégiscsak volt valamilyen adó, az sokkal kevesebbnek bizonyult, mint a személyi jövedelemadó. Most ennek az idillnek vége szakad. Ha például valaki évente 30 ezer fontot keresett, akkor a cége ajánlgatta neki, hogy járjon fitnesz szalonba havi 30 fontért - a cég kontójára. Ezután is megteheti ezt, de már évente 115 fontot adóznia kell utána.
A Daily Mail meginterjúvolt egy pénzügyi főnököt, aki az átlagosnál jobban keres: évente 100 ezer fontot visz haza. Ő olyan megoldást választott, hogy havonta 370 fontos béren kívüli juttatást kap. Ebben benne van a magánnyugdíj pénztári befizetés, a fogászat, a rendkívüli betegség extra biztosítása. A 43 éves menedzser, aki egyedül tartja el az öttagú családját, továbbra is igénybe veszi majd a béren kívüli juttatásokat. Csikorgatja a fogát, de befizeti az adót. Már több mint tíz éve dolgozik a munkahelyén. Így érthető, ha a cége ily módon is meg akarja hálálni a hűségét. Szerinte nem kizárt, hogy mások megfontolják ezek után: elfogadják-e a béren kívüli juttatásokat vagy pedig kérjenek pénzt a munkaadójuktól.
Különösen kínos a közvélemény számára, hogy az új adók bevezetése szoros kapcsolatban áll a Brexittel. A brit kincstár a szavazás előtt figyelmeztette a közvéleményt: nagy ára lehet a kilépésnek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.