Gazdaság MTI 2016. november. 18. 05:42

A tavalyinál kevesebb autós válthat kötelező biztosítást az év végén

A tavalyi 160 ezernél kevesebb, de a várt 100 ezernél 20 ezerrel több autós válthat kötelező biztosítást az idei kampányban a díjak emelkedése és az MKB Biztosító piaci kivonulása miatt.

Papp Lajos, a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetségének (FBAMSZ) elnöke a Világgazdaságnak elmondta, hogy az idén év közben 25-30 százalékkal emelték a biztosítók a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (kgfb) díjait.

A cikk szerint azonban az idei év végén már a tavalyinál mintegy 40 ezerrel kevesebben váltanak, mivel egyre kevesebb autósnak esik az év első napjára a biztosítási fordulója, továbbá március óta jogszabály tiltja, hogy a biztosítók az új ügyfeleknek nagyobb kedvezményt adjanak, mint a régieknek.

A Világgazdaság beszámolt arról is, hogy az alkuszok tapasztalatai szerint lanyhul a verseny a kgfb-piacon: a tavalyi 15-ről ugyanis 12-re csökkent a biztosítók száma.

A lap szerint kellemetlen meglepetést okozhat az autósoknak, hogy a biztosítók bevezették a károkozói pótdíjat, amelynek mértéke 15-300 százalék között változhat.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.