A Jürg Marquard-hoz köthető projektcég vásárolta meg a baloldali napilapot és a Geomédia médiaportfólióját is – jelentették be.
A liechtensteini bejegyzésű XXI Century Invest vásárolta meg eddigi tulajdonosaiktól a Népszava című napilapot, illetve a Geomédia portfólióját, amelybe a Szabad Föld és a Vasárnapi Hírek hetilapokon túl több magazin is tartozik – jelentette be a cég. A szerződést közleményük szerint a XXI Century Invest AG képviselőjeként Daniel Vogt írta alá október közepén Budapesten. A társaság Jürg Marquard-hoz köthető, akinek az itteni cége jelenleg több magazint ad ki Magyarországon, a cég ugyanakkor érdekelt a Class FM országos kereskedelmi rádióban is.
A vezetőség részben változatlan marad: a közlemény szerint a médiaportfólió operatív és szakmai irányítását a jövőben is a Geomédia magyar menedzsmentje gyakorolja. A vevő felvállaltan pénzügyi befektető, azt ugyanakkor közölte: „Kifejezi elkötelezettségét a médiaportfólió fejlesztésére, egyben a közéleti lapok szellemiségének megőrzésére. Éppen ezért semmilyen politikai érdek vagy akarat nem lesz befolyással a szerkesztőségi tartalmakra.”
Az eladás előjele volt, hogy a Geomédia XXI. század Média Kft. néven új lapkiadót jegyeztetett be. Ennek székhelye az MSZP eladósorba került Jókai utcai székháza, amely szintén a Geoholding csoporthoz kerül majd, utóbbi cég többségi tulajdonosból kizárólagos tulajdonossá avanzsált. A változással együtt a Geomédia vezérigazgatót is váltott, a cég új vezetője Mátray Mihály, eddigi vezérigazgató-helyettes. A Népszava eladásáról már a múlt héten tájékoztatták a szerkesztőséget.
A mostanáig a Puch László MSZP-pénztárnokhoz köthető Népszava Kft. által kiadott napilapból alig több mint 10 ezer fogy naponta, a Szabad Föld példányszáma csaknem 70 ezer. A Vasárnapi Hírek – amelyből a Népszava hétvégi melléklete lehet a jövőben – közel heti 18 ezer példányban fogy.
Az eladás hátteréről a HVG csütörtöki száma ír részletesen.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.