Gazdaság hvg.hu 2016. október. 16. 08:15

Magyar startupok is versengtek a New Yorki-i Tech Weeken

A héten zajlott New York-i eseményen három magyar cég került a döntőbe.

Három magyar startup is részt vesz a New York-i Tech Week-en, az Ozonextrade, amely egy ózongenerátorral nagy mennyiségű ózon gazdaságos előállítására képes. Az ózont fertőtlenítőszerként hasznosítanák a legkülönbözőbb területeken. A Reporter, amely egy olyan platform, ahova bárki feltölthet híranyagokat és értékesítheti a sajtó számára. A Tech Show eseményeiről a hvg.hu is a jelenleg demo módban futó rendszeren keresztül jutott információhoz. A harmadik cég pedig a Seon, amely egy olyan fejlesztés, mellyel kiszűrhető, ha egy felhasználó robot, és mondjuk a szavazata mit sem ér, vagy ha hálózattal palástolja honnan is tevékenykedik.

A Seon képviselője a cég standjánál
Reporter

A TechWeek kezdőnapján Magyarország New York-i konzulátusára hívták a résztvevő startupokat egy felkészítő egyeztetésre, ugyanis az eseményen egy-egy cégnek a legváratlanabb helyzetekben is koncentráltan el kellett tudnia mondani 2-3 perces bemutatkozó pitch-csét. A tanácsadás célja volt az is, hogy a résztvevők tisztán lássák az amerikai piacra lépés nehézségeit, sajátosságait.

Mindhárom startup bekerült abba a körbe, akik az expótól elkülönülten, önálló standon adhatták elő az érdeklődőknek projektjeiket. A verseny szabályzata szerint a zsűri tagjai is látogatóként érkeztek meg a standokhoz, és tettek fel egyszerűbb és bonyolultabb kérdéseket a 43 döntőbe jutott startupnak, ami indokolta a konzulátuson történt felkészítést. Mivel a hazai startupok képviselői egyedül vettek részt az expo-n és az egész napos versenyen, komoly erőfeszítést és kitartást igényelt a pitch akár százszori elmondása a reggel 9-től délután 4-ig tartó versenyen. A végső döntőbe 5 New York-i startup került be.

A hosszú versenynapot követően az Entrepreneur Roundtable 99 rendezvényre mentek át a cégek képviselői a Microsoft Time Squareem található irodájába, ahol kockázati tőkebefektetőkkel találkoztak már jóval oldottabb körülmények között.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.