Az új olimpiai pályázat egyben biztosan hasonlít az elődjére: több részlete is üzleti titok. Azt azonban így is tudni lehet: kormányközeli cégek nyertesek, még akkor is, ha nem lesz a 2024-es budapesti játékokból semmi.
A hazai sportdiplomácia túlzott lelkesedése miatt bukhat el az olimpiai pályázat. Legalábbis ha jövő nyáron kiderül, Budapest nem képes egyszerre megrendezni a vizes világbajnokságot és a Forma–1-futamot. Az olimpiai pályázat nemrég elfogadott átalakítása is arra utal, egyáltalán nem lenne olyan zökkenőmentes a rendezés, mint amire korábban számítottak, a költségek is könnyen túlléphetik az eredetileg tervezett szintet.
Nem véletlenül kampányol azzal az olimpiát támogató budapesti csapat, hogy az új tervekkel olcsóbbá teszik a beruházást, nem épül meg például a tervezett olimpiai stadion sem. Az ötkarikás rendezvény ennek ellenére, a szerény becslések szerint is 600-700 milliárd forintot emészthet fel. A költségek kalkulációja nem minden: az, hogy Budapest egyáltalán labdába rúghat, azzal is magyarázható, hogy egyre több nagyváros vonja vissza a jelölését.
A budapesti olimpiával kapcsolatban egyelőre több a kérdőjel, mint a komolyan vehető információ. Azt viszont a titkolózás ellenére lehet tudni, hogy az eddig elköltött milliárdok kikhez kerültek.
További részletek a HVG legfrissebb számában.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.