A boltosok ugyanakkor azt mondják, hogy az online pénztárgépek internetes forgalmáért jóval többet kell fizetniük, mint a lakossági internetért.
Csaknem 400 millió forintos osztalékot vehetett ki Garancsi István tavaly abból a cégből, amelyik az online pénztárgépek kommunikációjáért felelős - tudta meg a Népszabadság. A Videoton-tulajdonos Garancsi egyik cége, a Mobil Adat Kft. gyártja ugyanis azokat a SIM kártyákat, amelyenek keresztül a 2013-ban bevezetett pénztárgépek a NAV-hoz továbbítják az adatokat. A készülékeket már úgy kapták meg a kereskedők, hogy be volt építve a Garancsi-cég által gyártott SIM kártya.
Az online pénztárgépek működéséshez szükséges internetszolgáltatásért fix árat, havi 1500-2500 forintot kell fizetniük a kereskedőknek, akik szerint ez aránytalanul drága. Főleg, hogy a díjat (az adatforgalom nagyságától függetlenül) pénztárgépenként kell megfizetniük a boltosoknak, így a havi pár ezres kiadás éves szinten már 100 ezres tételt jelent.
Mivel hatósági árról van szó, a Nemzetgazdasági Minisztériumnak évente kéne felülvizsgálnia az árszabást, de a Népszabadság úgy tudja, hogy két éve nem voltak ilyen tárgyalások, és 2014 óta nem is csökkent az online pénztárgépek internethasználati díja.
A Nemzetgazdasági Minisztérium az RTL Klub híradójának azt válaszolta, már dolgoznak azon, hogy a kereskedőknek elviselhetőbbek legyenek a terheik, ugyanakkor a szolgálatató cégek még ennél is magasabb havidíjakat akarnak, mert veszteségesnek tartják a szolgáltatást, állítja az NGM.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.