Brexit: Nobel-díjas tudósok álltak ki az unióban maradás mellett
Nyílt levelet írt 13 Nobel-díjas brit tudós, amelyben az Európai Unióban maradás mellett kampányoltak.
Az Európai Unióban való bennmaradásért szállt síkra hétvégi nyílt levelében 13 Nobel-díjas brit tudós, akik arra hívták fel a közvélemény figyelmét, hogy számos kockázattal jár a szigetország kilépése az Európai Unióból.
A mások mellett Peter Higgs fizikus, aki megjósolta a szubatomi részecske a Higgs-bozon létezését, Paul Nurse genetikus, Martin Evans őssejtkutató és Andre Geim grafénkutató által aláírt levélben a tudósok arra figyelmeztették, hogy a kilépéssel veszélybe kerül a Nagy-Britanniában folyó tudományos kutatások pénzügyi támogatása.
"Az EU-kutatások támogatása elvesztésének távlata kulcsfontosságú kockázat a brit tudományos élet számára. Az Európai Unióban Nagy-Britannia a világ legnagyobb tudományos kutatóházának vezetésében vesz részt" - írták a The Daily Telegraph brit napilapban közzétett levelükben.
Felhívásukat az után fogalmazták meg, hogy Stephen Hawking professzor a minap arra figyelmeztetett, hogy az EU-ból való kilépés katasztrófát jelent a brit tudományos élet számára.
A hétvégén közzétett legújabb közvélemény-kutatási adatok szerint két héttel a brit EU-tagságról döntő népszavazás előtt jelentős, tíz százalékpontos többségbe kerültek a kilépés hívei. A The Independent című liberális online brit hírportál megbízásából az ORB közvélemény-kutató által elvégzett, péntek este ismertetett országos felmérés azt mutatta ki, hogy 55 százaléknyian szavaznának a Brexitre - vagyis arra, hogy Nagy-Britannia távozzon az Európai Unióból -, a bennmaradásra a válaszadók 45 százalék adná voksát.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.