Gazdaság MTI 2016. március. 20. 09:31

Varga: Külső piacok hitelei nélkül is a nullás költségvetés a cél

A nemzetgazdasági miniszter szerint májusban már a parlament elé kerülhet a 2017-es költségvetés.

Varga Mihály a Kossuth Rádió Vasárnapi Újság című műsorában beszélt arról, hogy számolni kell a 2017-es költségvetésben azzal, hogyan lehet a bérnek bizonyos részét járulék nélkül kifizetni a munkavállalóknak. Ez hatással van a bevételekre és inflációs vonzata is van - tette hozzá.

MTI / Koszticsák Szilárd

A Standard and Poor's (S&P) hitelminősítő pénteki döntése előtt felvett beszélgetésben a miniszter elmondta: nem számít felminősítésre, mivel a három hitelminősítő közül egyedül az S&P-nél rendelkezik Magyarország pozitív helyett stabil adósbesorolási kilátással. Megjegyezte: a hitelminősítők látják a kedvező gazdasági mutatókat, de úgy tűnik, olyan szempontokat is mérlegelnek most, amit korábban kevésbé, és több időt hagynak maguknak arra, hogy megtörténjen a váltás a befektetésre nem ajánlott és ajánlott kategória között. (Az S&P péntek este változatlan stabil kilátással erősítette meg Magyarország államadósságának eggyel a befektetésre ajánlott szint alatti besorolását.)

A nullás költségvetésről szólva Varga Mihály elmondta: azt szeretnék elérni, hogy az állam hiány nélkül működjön, a közkiadások - honvédelem, egészségügy, környezetvédelem - külső piacok hitele nélkül tudjon működni. Leszögezte: úgy kell a nulla százalékos hiányt elérni, hogy lehetőség szerint a 3 százalék körüli tartományban maradjon a GDP-növekedés, ne álljanak le a beruházások - például a paksi atomerőmű, a Budapest-Belgrád vasútvonal -, mert akkor növekedési oldalon lesz veszteség, és kevesebb munkahely jön létre.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. március. 31. 20:15

„A válásra nem szabad úgy gondolni, mintha szörnyűség lenne, a szörnyűség a rossz kapcsolat”

A magyar társadalom még mindig erősen hiszi, hogy a házasságban élők boldogabbak, ezzel együtt a gyerekek egyharmada házasságon kívül születik, még ha ezt a döntéshozók nem is hajlandók tudomásul venni. Miért adják egyre többen válásra a fejüket ötvenes-hatvanas, sőt hetvenes éveikben? Melyek a leggyakoribb válóokok, és hogyan hat vissza a szegénység a házasságok tartósságára? Ezekről is beszélgettünk Tóth Olgával, a Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézetének munkatársával.