Nagyon úgy fest, hogy jelentősen leszűkül a Lázár János által 2016 júliusára ígért béremelés a kormánytisztviselőknél, idén ugyanis csak a járási hivatali dolgozók bérét emelnék. A Társadalombiztosítási Dolgozók Szakszervezete szerint az életpályamodell bevezetése így csak 16 ezer embert érint majd 78 ezer helyett. Követelik a mindenkire kiterjedő béremelést idén júliustól.
Közleményt adott ki kedden a Társadalombiztosítási Dolgozók Szakszervezete, hiányolva a beígért fizetésemelést.
Mint írták, a tavaly márciusi Közszolgálati Érdekegyeztető Fórum Lázár János, a Miniszterelnökség vezetője bejelentette, hogy 2016. július 1-jétől elindul a kormánytisztviselői életpályamodell. Ennek első ütemére 35 százalékos béremelést ígért az érintetteknek, a következő három évben pedig további 5-5 százalékot.
Az idei költségvetés az ágazati életpályákra kiadásként 135,5 milliárd forintot irányoz elő. Lázár János a tavaly június 29-i plenáris ülésen megtartott ülésén elmondta, hogy ebből az összegből 25 milliárd forintot irányoztak elő a kormánytisztviselők idén július 1-jén esedékes béremelésre.
Ám a Közszolgálati Érdekegyeztető Fórum idén január 14-én tartott ülésére kiadott koncepció és a március 2-i ülésen bemutatott törvénytervezet már egész más adatokat tartalmaz – írják a tb-dolgozók. A tervezet szerint idén csak a járási hivatali dolgozók illetménye emelkedik, a kormány 10,7 milliárd forintot fordít erre. "Hol a korábban említett 25 milliárd?" – kérdezték a közleményben.
Jelenleg közel 78 ezer kormánytisztviselő van, ebből mindössze 16 ezer a járási hivatalokban. A kormány miért csak a tisztviselők ötödére gondol első hullámban? Miért nem veszi előre velük a garantált bérminimumért dolgozó, középfokú végzettséggel rendelkező tisztviselőket? – vetette fel a szakszervezett.
"Követeljük a mindenkire kiterjedő béremelést idén júliustól!" – írta a Társadalombiztosítási Dolgozók Szakszervezete.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.