Nem sikerült az összes felújított mentőállomást határidőig átadni, az újonnan építendő 22 mentőállomásnak pedig csak a felét vették eddig használatba. Ha novemberig nem sikerül befejezni a beruházásokat uniós forrásból, a programot már csak az Országos Mentőszolgálat költségvetéséből lehet finanszírozni.
A mentőszolgálat szóvivője, Győrfi Pál másfél hete jelentette be, hogy október végére átadnak 81 új és felújított mentőállomást uniós forrásokból. A Népszabadság azt írja, a bejelentés kicsit elhamarkodott volt, ugyanis bár kétségtelen, hogy a program végrehajtása a finisre felgyorsult, mégsem sikerült az összes mentőállomást október 31-ig átadni.
Mentőfejlesztésre 11 milliárd forintot kapott 2009-ben Magyarország európai uniós forrásokból, ám ha novemberig nem sikerül befejezni a beruházásokat, a programot már csak az Országos Mentőszolgálat költségvetéséből lehet finanszírozni – olvasható a lapban. A határidő alól felmentést csak a mentőkocsik defibrillátorral való felszerelésére kaptak november végéig. E projekt része volt a többi között kétszáz új mentőautó beszerzése is. Ezek közül 178 van meg, 22 mentőorvosos kocsi még nem érkezett meg – írja a lap.
A Népszabadság birtokába jutott dokumentumokból úgy tűnik, hogy az újonnan építendő 22 mentőállomás közül mindössze 11-et vettek használatba, a többiről még nem indulnak betegért a mentők. A hatvan felújítandó mentőállomás közül a lap szerint körülbelül húsz nem készült el az uniós pályázatban előírt október végi határidőre.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.