Csaknem 3,5 milliárd forint összegű költségvetési támogatást kér számon a NAV három oktatási alapítványon és az általuk működtetett iskolákon – írta a Magyar Nemzet a birtokába jutott dokumentumok alapján.
A NAV közép-magyarországi regionális bűnügyi igazgatósága hat különböző büntetőügyet összevonva költségvetési csalás és sikkasztás gyanúja miatt jelenleg ismeretlen tettesek ellen folytat nyomozást a Drégelyvár Oktatási Központ Alapítvány (DOK), a Harmadik Évezred Oktatásáért Alapítvány (HÉO), valamint a Tanult és Képzett Emberekért Közhasznú Alapítvány (TKEK) tevékenységével összefüggésben – értesült a Magyar Nemzet.
A gyanú szerint olyan tanulók után is felvettek költségvetési támogatásokat, akik nem jártak az alapítványok által működtetett iskolákba, vagy éppen papíron több oktatási intézményben is nyilvántartották őket. Az eddigi adatok szerint több ezer károsultja lehet az összevont ügyeknek. A nyomozás várhatóan évekig eltart a többmázsányi irat és a kihallgatandó tanúk nagy száma miatt.
A hvg.hu írt arról még nyár elején, hogy állami normatívából és százezres tandíjakból is jócskán begyűjtött a Drégelyvár Oktatási Központ Alapítvány és a körülötte lévő cégek, aztán egyszer csak bezárták az iskoláikat. Vizsga előtt álló diákok és bérükre váró tanárok tucatjai maradtak hoppon. Pár hete pedig arról számoltunk be, hogy tucatjával kaptak mostanában ügyvédi fizetési felszólítást állítólagos tandíjelmaradásuk ügyében azok a diákok, akik tavaly kénytelenek voltak félbehagyni a szakiskolai tanulmányaikat. Abszurd módon a leveleket az a képző küldeti, amely az oktatást be sem fejezve már egyszer lelépett a pénzükkel, s ezért büntetőeljárás is folyik ellene.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.