A versenyhivatal kedden délután közölte, hogy már október 16-án pénteken beérkezett hozzájuk a kérelem arra, hogy Andy Vajna cége szerezhesse meg az irányítást a TV2 fölött. Úgy tűnik, ezt kedden reggel még nem tudták, mivel akkor még csak arról beszéltek, hogy a Simcska-közeli cégcsoporttól nem jött kérelem.
A Gazdasági Versenyhivatalhoz (GVH) október 16-án érkezett kérelem a Vajna-csoport irányításszerzésének engedélyezésére, miszerint a TV2 Média Csoport Kft., valamint a CEE Broadcasting Limited üzletrészei, illetve részvényei 100 százalékának megvétele útján mindkét céltársaság irányítási joga a Magyar Broadcasting Co. Kft. kizárólagossága alá kerül – közölte a versenyhatóság kedden. A GVH kedden reggel mintha még nem tudott volna a pénteken beadott kérelemről, mert az M1-en akkor még csak annyit közöltek, hogy a TV2-ért ugyancsak harcoló Simicska-üzlettárs Fonyó Károly cégétől, a Megapolis Zrt.-től még nem érkezett kérelem ugyanerre.
A GVH közleménye szerint a fúzió egyik érintettje, a TV2 Média Csoport Kft., a TV2 Media Group Holdings Kft. kizárólagos irányítása alatt áll. A másik fúzionáló társaság, a CEE Broadcasting Limited kizárólagos irányítója pedig a CEE Broadcasting Holding Kft. A két céltársaság – a TV2 Média Csoport Kft., valamint a a CEE Broadcasting Limited – üzletrészei, illetve részvényei 100 százalékának megvásárlása útján az irányítás joga – kizárólagosan – a Magyar Broadcasting Co. Kft. alá került – közölték. Ez utóbbi cég a filmügyi kormánybiztros Andy Vajnáé. A létrejött üzlet alapja a TV2 Media Group Holdings Kft., a CEE Broadcasting Holding Kft. és a Magyar Broadcasting Co. Kft. között 2015. október 15-én kötött részesedés adásvételi szerződés.
A versenytörvény rendelkezései szerint egyszerűsített eljárásban egy fúziós kérelem 30 napon belül bírálandó el. A GVH az egyszerűbb megítélésű fúziós ügyekben többnyire a törvényi kereteknél lényegesen rövidebb idő alatt szokott döntést hozni – fejeződik be a versenyhatóság közleménye.
A Népszabadság kedden arról írt, hogy hivatalosan is bejelentkezett a TV2-ért Simicska Lajos üzlettársa, mivel hétfő délben a cégbíróság iktatta a milliárdos üzletember beadványát. A lap szerint Fonyóék cégbírósági kérvénye távolról sem tesz pontot az ügy végére, ugyanis az sem világos, kivel kötötték meg az előjogokat nyújtó szerződésüket.
A versenytörvény rendelkezései szerint a vállalkozások összefonódásához a GVH engedélyét kell kérni, ha a kérelmező és a kérelmezett vállalkozáscsoport előző évi nettó árbevétele együttesen meghaladja a 15 milliárd forintot, és a vállalkozáscsoportok külön-külön az előző évben elérték az 500 millió forintos árbevételt. A Népszabadság hétfőn azt írta, hogy a Megapolis és a TV2 együtt 21 milliárdos árbevételű.
Október 15-én jelentették be, hogy hamarosan új tulajdonos veheti át a TV2-csoportot: az Andrew G. Vajna érdekeltségébe tartozó Magyar Broadcasting Co. Kft. mint vevő-befektető és a TV2 Media Group Holdings Kft. már alá is írta az erről szóló adásvételi szerződést. A TV2-csoport akkori közleményében azt írta, hogy a négy csatornát működtető TV2-csoport teljes tulajdonrészére a Magyar Broadcasting Co. Kft. tett ajánlatot.
A bejelentést követően röviddel a Fonyó Károly vezette Megapolis Media Zrt. bejelentette, hogy már október 13-án megvásárolta a TV2 Media Group Holdings Kft. 100 százalékos üzletrészét. Aztán az Origo írt arról, hogy a Fonyó Károly tulajdonában lévő Megapolis Media Zrt. 2014 őszén egymillió euróért szerzett elővásárlási opciót a TV2-re. Fonyó azt mondta, hogy Simon Zsolt és Yvonne Dederick, a TV2 tulajdonosainak és ügyvezetőinek aláírása is rajta volt azon az adásvételi szerződésen, amely szerint az ő cége, a Megapolis Media Zrt. vásárolta meg a TV2-t két nappal Andrew G. Vajna előtt. A cégtulajdonos a hírportálnak azt mondta: jogászaik most azt vizsgálják, hogy ennek a 13-i adásvételnek a tudtában miként írhatták alá a volt tulajdonos-ügyvezetők az újabb adásvételi szerződést október 15-én Vajna cégével.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.