Két utat választhat: tételesen bizonyítja a kárát, vagy kompenzációs átalányt kér, de az utóbbival kevesebb pénz jár.
A munka törvénykönyve szerint a munkáltató köteles megtéríteni a munkaviszony jogellenes megszüntetésével összefüggésben okozott teljes kárát – írja az Adózóna. De nem mindegy, milyen jogcímen kéri a kártérítést, mert a munkáltató kártérítési felelőssége limitált.
Ha úgy látja, hogy jogellenesen rúgták ki, a munka törvénykönyve alapján perelheti a volt munkáltatóját kártérítésért. Két utat választhat: vagy tételesen bizonyítja a kárát, vagy kompenzációs átalányt kér. Az utóbbi megoldással azonban kevesebb pénz ütheti a markát.
A tételes bizonyításnál arra kell figyelni, hogy a kárigény nem haladhatja meg a 12 havi távolléti díj összegét. Emellett kérheti más kára megtérítését is, de a volt munkáltatójának számos mentsége lehet a törvény alapján.
Ezen kívül – akár a tételes, akár az átalányos megoldást választja – jogosult a végkielégítésre is, mely megillette volna jogszerű felmondásnál.
Ugyanis zavarosak és hiányosak a közzétett bírósági döntések, magyarán nem sokat lehet tudni a joggyakorlatról. Még azok az eseti döntések se érhetők el, melyekre a Kúria a joggyakorlat-elemző csoportjának anyagaiban hivatkozik.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.