A várt végkielégítés töredékét kapta csak meg az MKB Bank elbocsátott dolgozóinak egy része, ezért perelni fognak.
Pertársaságot alakít az MKB Bank elbocsátott dolgozóinak egy része, miután az állami átvétel miatt kevesebb pénzt kaptak kézhez – értesült a Világgazdaság. Akiktől a 300 fős csoportos létszámleépítés keretében vált meg a társaság, már nem a kollektív szerződés szerinti végkielégítést kapták, hanem ennek esetenként a töredékét kitevő, a munka törvénykönyvének szabályai szerinti járandóságot – írja a lap.
A kollektív szerződést ugyan nem mondták fel, ám 2012 óta az új munka törvénykönyve speciális szabályokat állapít meg a többségi állami tulajdonban lévő társaságokra: az új szabály szerint a végkielégítések megállapításánál nem lehet a törvénytől eltérni a köztulajdonban lévő társaságoknál.
Volt, aki azt nyilatkozta a lapnak, hogy három hónapos végkielégítést kapott, pedig a kollektív szerződés alapján sokkal több járt volna neki. Olyan is volt, aki közel egyévnyi végkielégítéstől esett el így, mert több mint két évtizede dolgozott a banknál.
Az MKB Bank sajtóosztálya a végkielégítés kapcsán nem osztott meg további részleteket, arra hivatkozva, hogy sérthetnék a munkavállalók jogait és a bank üzleti érdekeit is.
Az immáron állami MKB a VG szerint azzal védekezhet, hogy a kollektív szerződést 2012, vagyis a munka törvénykönyvének új szabályainak hatálybalépése után kötötték, így arra már vonatkozik az állami korlátozás.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.