Az ESMA plakátcég menedzsere szerint nem a Simicska Lajos elleni háborúról szól, hogy az Orbán Viktorhoz közel álló Garancsi István is belépett a plakátpiacra, miközben arról is beszél, hogy az előző tulajdonos baloldali nézetei miatt lehetetlenítette el a céget a kormány.
Pénteken számolt be a Népszava arról, hogy az Orbán Viktorral jó viszonyban lévő nagyvállalkozó, Garancsi István megvette az ESMA plakátreklámcéget, ami azért is érdekes, mert ugyanekkor a hvg.hu megírta, hogy az Orbánnal viszont már jó viszonyban nem lévő Simicska Lajos plakátcége, a Publimont az utóbbi időben alig kap állami megrendelést.
A Népszava most interjút készített az ESMA Zrt. menedzsmentjének tulajdonosi képviselőjével, Gátai Péterrel, akinél rákérdeztek, hogy most médiaháború indul-e a plakátpiacon. Gátai viszont azt mondta, "ez nem erről szól", hanem egyszerűen Garancsi úgy döntött, hogy ki szeretné próbálni magát a médiapiacon. Azt mondja, hogy a közterületi reklámcég reklámfelületei amúgy sem konkurenciái a Simicska-féle plakátoknak, vagyis más típusú plakátokon hirdetnek, mint Simicska.
Arról is beszél, hogy a 2013-ban már kétszázmillió forintos veszteséget elkönyvelő ESMA-ban, mert az általa hozott tőkével versenyképes fejlesztésekre készülnek. Azt állítja Gátai, hogy nem arra bazíroznak, hogy Garancsi jóban van a miniszterelnökkel, miközben elismeri, hogy a cég három éve küzd azzal a törvénnyel, amely villanyoszlopok reklámjait betiltotta, és amely a cég veszteségeinek okozója, hiszen az ESMA-nál vannak a kandeláberreklámok jogosultságai. 2012-ben a közlekedés biztonságára hivatkozva tiltotta be ezeket a kormány, ekkor az ESMA-nak tízezer plakátot kellett leszerelnie. Mindeközben a Simicska Lajos-féle Publimont és az üzlettársához tartozó Euro AWK nagyot szakítottak.
Gátai felidézte, hogy az oszlopreklámmal kapcsolatban már van benn egy keresetük az Európai Uniónál, amelyben két éven belül várható döntés, de a cikkből kiderül, hogy tavaly a választások idején a Kúria döntése nyomán feloldották a korlátozást. Viszont a Népszabadság ugyanebben a témában született cikke szerint a fejlesztési minisztérium leszögezte, hogy a korábbi korlátozáshoz képest nem terveznek változást a villanyoszlopokon elhelyezett hirdetések ügyében.
A legérdekesebb azonban az, amikor Gátai nyíltan beszél arról, hogy az előző tulajdonos Bleuer István azért is adta fel a tulajdonrészét, mert baloldali kötődése miatt egy törvényi rendelkezéssel ellehetetlenítették a cégét, és ebbe hetvenéves korára belefáradt.
A Népszabadságban megjelent cikk szerint a Gátai 70 százalékos, és a Garancsi 30 százalékos tulajdonában álló Gar-Dam Zrt. vette meg az ESMA-t Bleuertől és társaitól. A vételár üzleti titok, de a lap szerint azt hitelként bocsátotta Garancsi a Gar-Dam rendelkezésére.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.