Új csúcstartója van az egy szélerőművi egységből kinyerhető teljesítményért folyó versenyben; tizedével javítja meg az eddigit rekordot pusztán annak köszönhetően, hogy a gyártó a méret növelése helyett a technológiai innovációt tartotta szem előtt.
A világ legnagyobb szélerőműgyártójává nőtt Siemensnél a növekedés egyik fontos tényezőjővé vált az offshore szélenergia előállítási költségeinek csökkentése. Az aktuális cél eléréséhez lecserélik a jelenlegi zászlóshajót. Az SWT-6.0-154-es offshore szélturbina, mely a maga 6 MW-os teljesítményével korábban új mércét teremtett a hajtómű nélküli turbinák tervezésére, egy 7 MW-os egységnek adja át hamarosan a "stafétát".
Az új – SWT-7.0-154 – mintegy tizedével több energiát képes előállítani ugyanolyan feltételek mellett, mint elődje. Pedig a fejlesztőmérnökök csak a kimenő villamos teljesítményt befolyásoló turbina összetevőkön javítottak. A cég közlése szerint az új modell 2017-ben sorozatgyártásra kerülhet.
Az állandó mágneses generátorban az erősebb mágnesek és generátorszegmensek biztosítják a nagyobb mennyiségű energiát, a nagyobb villamos teljesítményhez fejlesztették a transzformátort és a konvertert is, miközben a többi összetevő maradt a 6 MW-os szélturbinánál már kipróbált elemeknél. Így, miközben a 6 MW-os verzió továbbra is elérhető, a fejlesztéseknek köszönhetően a Siemens D7-re keresztelte át a platformot.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.