Gazdaság MTI/hvg.hu 2015. március. 13. 09:34

Roszatom: a magyar kormány álláspontjához nincs mit hozzátenni

A Roszatom szerint nincs mit hozzátenni az EU-blokkolást cáfoló magyar állásponthoz. Az állami tulajdonú orosz cég szóvivője a Reuters hírügynökségnek azt mondta, hogy a szerződést, amelyet a paksi bővítésről kötöttek, Magyarország egyeztette az Európai Bizottsággal.

Az orosz atomenergia-ügyi ügynökség, a Roszatom azt közölte pénteken, hogy a paksi atomerőmű bővítésének ügyében nincs mit hozzátennie a magyar kormány álláspontjához, amely szerint nincs szó arról, hogy az Európai Unió megtiltotta volna az orosz nukleáris fűtőanyag beszállítását Magyarországra. 

Az állami tulajdonú orosz cég szóvivője a Reuters hírügynökségnek azt mondta, hogy a szerződést, amelyet a paksi bővítésről kötöttek, Magyarország egyeztette az Európai Bizottsággal.

Kovács Zoltán kormányszóvivő péntek reggel sajtótájékoztatón egy közleményt olvasott fel, melyben az állt: a Financial Times és forrásainak csütörtöki híradása "teljesen hamis és félrevezető" a paksi bővítéssel kapcsolatban. Az ügyben folyó tárgyalások részletei minősített adatnak számítanak, így azokról nem adhatnak tájékoztatást.

Mint arról beszámoltunk: a Financial Times értesülései szerint az Európai Bizottság blokkolta Magyarország 12 milliárd eurós atomenergetikai megállapodását Oroszországgal. Az Euratom nem hagyta jóvá ugyanis a leendő paksi blokkok fűtőanyagának Oroszországból történő kizárólagos importját, Magyarország fellebbezett ugyan, de az Európai Bizottság végül is a döntés mögé állt – írta a lap több forrásra hivatkozva. A döntés állítólag múlt héten született meg.

Giró-Szász András kommunikációs államtitkár csütörtök este tagadta a Financial Times értesülését, és jelezte: helyreigazítást kértek a laptól.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.