Helybenhagyta a másodfokon eljáró Győri Ítélőtábla szerdán a Tatabányai Törvényszéknek a pécsi magasház ügyében hozott elsőfokú ítéletét, amely szerint jogszerűtlen volt az épület értékesítése és vissza kell állítani az eredeti állapotot.
A jogerős ítélet szerint így a pécsi önkormányzattól visszakerül az ingatlan a La Torre 2008. Ingatlanfejlesztési Kft.-hez, amely 2008 óta volt tulajdonosa az épületnek. A felperes spanyol cég, a Share-Capital S.L. az értékesítés jogszerűségét támadta meg, szerinte nem lehetett volna a nyilvánosságot mellőzve értékesíteni a magasházat.
A La Torre 2008. 2014. június 23-án felszámolási eljárás alatt értékesítette zárt körben a magasházat, amelynek bontását 2013. október 22-én rendelték el, mert életveszélyessé vált.
A pécsi önkormányzat bontási kötelezettséggel vásárolta meg az épületet 25 millió forintért. A bontási költség mintegy egymilliárd forintot tenne ki, amelyet a pécsi önkormányzat állami támogatásból szeretett volna finanszírozni. A bontásra már kiírták a közbeszerzési eljárást, ám jogerős döntés hiányában eddig nem hirdették ki az eredményét.
A spanyol cég az értékesítő hitelezője, és a magasházra mintegy kétmilliárd forint értékben önálló zálogjoggal rendelkezik.
Az első és a másod rendű alperesnek, vagyis a La Torre 2008. Ingatlanfejlesztő Kft.-nek és a pécsi önkormányzatnak, valamint a felperesnek hatvan napja van arra, hogy esetleg felülvizsgálati kérelmet nyújtson be az ügyben.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.