Február 1-jével már 40 éves korig lehet kérni és folyósítani a diákhiteleket 11 tanulmányi félévre. A törlesztőrészleteket adott hónap 5. napja helyett, adott hónap 12. napjáig kell teljesíteni, valamint a célzott kamattámogatás jogosultsági köre is kibővült.
A hallgatói hitelrendszerről szóló kormányrendelet módosításainak második üteme is hatályba lépett február 1-jén – közölte a Diákhitel Központ.
Az eddigi 35. életév helyett 40 éves korig lehet kérni és folyósítani a diákhiteleket, 10 félév helyett most már akár 11 félévre. Amennyiben a képzési idő meghaladja a 11 félévet, továbbra is maximum 14 tanulmányi félévre igényelhető a diákhitel.
Februártól már nem adott hónap 5-éig, hanem 12-éig kell teljesíteni a diákhitel esedékes törlesztőrészleteit. A CSED/TGYES, GYES, GYED alatt lévő diákhiteles kismamák, kispapák a jövőben abban az esetben is jogosultak lesznek célzott kamattámogatást kérni, ha teljes munkaidőben kereső tevékenységet folytatnak. Ez vonatkozik a már engedélyezett célzott kamattámogatásokra is.
A már tavaly november végén hatályba lépett kormányrendelet módosítás szerint az eddigi 24 hónap helyett már 36 naptári hónapra kérhető – továbbra is indoklás nélkül – a törlesztőrészlet mérséklése, valamint az eddigi hat havi hátralék helyett a jövőben egy évi elmaradás után mondhatja csak fel az MFB csoporthoz tartozó Diákhitel Központ Zrt. az ügyféllel kötött hitelszerződést.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.