Gazdaság hvg.hu 2015. január. 28. 16:38

Lehozta a kamu NAV-oldal a kamu NAV-oldalról szóló bejelentést – fotó

Lehozta a kamu NAV-oldal is azt a közleményt, amelyben az adóhatóság a kamu NAV-oldalra figyelmeztetett.

Nem lehet mondani, hogy megijedtek a kamu NAV-oldal üzemeltetői azt követően, hogy az adóhatóság ma miattuk figyelmeztette az adózókat. A hamis portál ugyanis a Sajtószoba alrovatban maga is lehozta az erről szóló NAV-közleményt.

nav.hu

A hivatal mai közleménye kiemelte, hogy a NAV igazi portálját a nav.gov.hu webcímen lehet megtalálni. Azt is írták, hogy a hamis oldalon közzétett nyomtatványok, az ott olvasható információk bizonytalan forrású hamisítványok, letöltésük veszélyes, mert akár kártékony kódok is bekerülhetnek a felhasználók számítógépére.

Bár a NAV közleménye nem nevezte meg a konkrét oldalt, minden valószínűség szerint a nav.hu domainen elérhető szájtról van szó. Ezt a címet még 2007-ben foglalta le egy magánszemély, majd az APEH–NAV-váltáskor az adóhatóság megpróbálta megszerezni, de a tulajdonos annyi pénzt kért érte, amennyit a NAV nem szeretett volna kifizetni.

Az üggyel kapcsolatban a NAV megteszi a szükséges jogi intézkedéseket, ön pedig itt találhat vírusirtókat, ha már belefutott a kamu oldalba.

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
hvg360 Tiszai Balázs 2025. március. 04. 19:59

„Ez egy másfajta rémálom” – gyökeresen megváltoztatták a drónok az ukrajnai harcokat, és ez esélyt adhat Zelenszkijnek

Sokkal komolyabb szerepet játszanak már a drónok az orosz-ukrán háborúban, mint az invázió megindulásakor, ukrán tisztviselők becslése szerint már dróncsapások okozzák a halálesetek és a sebesülések 70 százalékát a fronton. Ezek egy része barkácseszköz, vagyis sima hobbidrónokat szerelnek fel robbanószerekkel, ami így sokkal olcsóbb is, mint a hagyományos harci eszközök, melyek szállítását Donald Trump leállította. De a drónhadviselést az oroszok is folyamatosan fejlesztik, és a számbeli fölény itt is az övék.